Šolski center Šentjur

Cesta na kmetijsko šolo 9, 3230 Šentjur 03/746 29 00

Tradicionalni slovenski zajtrk tokrat na daljavo

Dragi dijaki in dijakinje, študenti in študentke, starši in vsi zaposleni!

Dijaki pridno delamo na daljavo

Zopet smo sedli pred ekrane v domačih prostorih, se prijeli miške in t...

Videokonferenčna "pisarna" v.d. ravnateljice

Pozdravljeni, dijaki in dijakinje!

10. LITERARNI IN FOTOGRAFSKI NATEČAJ

Leto je naokoli in Šolski center Šentjur razpisuje

Na ŠC Šentjur se dooogaja‼️

Slovensko podjetje Tekoma Marguč doo

"Liske" zopet na ŠC Šentjur

Danes je po nekaj letih v našem šolskem hlevu zopet zamukalo!

 • Tradicionalni slovenski zajtrk tokrat na daljavo

  Četrtek, 19 November 2020 17:07
 • Dijaki pridno delamo na daljavo

  Četrtek, 19 November 2020 10:11
 • Videokonferenčna "pisarna" v.d. ravnateljice

  Nedelja, 15 November 2020 22:56
 • 10. LITERARNI IN FOTOGRAFSKI NATEČAJ

  Sreda, 11 November 2020 13:34
 • Na ŠC Šentjur se dooogaja‼️

  Torek, 03 November 2020 19:17
 • "Liske" zopet na ŠC Šentjur

  Torek, 03 November 2020 19:02

DRŽAVNO TEKMOVANJE EKOKVIZ ZA SREDNJE ŠOLE 2019/2020

2. MESTO DIJAKA ŠOLSKEGA CENTRA ŠENTJUR NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU »EKOKVIZ ZA SREDNJE ŠOLE 2019/2020«

 

Na Šolskem centru Šentjur smo že več let vključeni v mednarodno uveljavljen program celostne okoljske vzgoje in izobraževanja Ekošola. Namenjen je spodbujanju in ozaveščanju otrok, učencev in dijakov o skrbi za okolje in trajnostni razvoj. Predvideva tudi aktivno sodelovanje dijakov v lokalni skupnosti in širše.

20200201 132213

 

V sklopu programa Ekošola se vsako leto udejstvujemo skozi različne projekte. Vsako leto sodelujemo tudi na tekmovanju »Ekokviz za srednje šole«. Šolsko tekmovanje smo izvedli 12. decembra 2019. Sodelovalo je 21 dijakov srednjega poklicnega (SPI) in srednjega strokovnega izobraževanja (SSI), odgovarjali pa so na vprašanja iz dveh izbranih okoljskih tem: »Krožno gospodarstvo« in »Gozd v Sloveniji in po svetu«.

20200201 101431

Šest dijakov Šolskega centra Šentjur se je uvrstilo na državno tekmovanje, ki je potekalo 1. februarja 2020, na Gimnaziji Jožeta Plečnika v Ljubljani. Tekmovanja so se udeležili: Matevž Rožej, Erik Hauptman, Aljaž Kuzman, Patricija Žučko in Žan Glažer.

20200201 130821

Skupno je tekmovalo 253 dijakov iz 61 slovenskih srednjih šol. Naš dijak Erik Hauptman je na državnem tekmovanju dosegel odličen rezultat in sicer 2. mesto in srebrno priznanje v kategoriji SPI za doseženih 27 od 30 točk. Dijakinja Patricija Žučko je prav tako dosegla lep uspeh, bronasto priznanje v kategoriji SSI za doseženih 26 od 30 točk.

Čestitamo!

Tudi ostali tekmovalci so bili na državnem tekmovanju zelo uspešni.

Na ŠC Šentjur se bomo tudi v prihodnje trudili našim dijakom širiti obzorja z udeležbo na najrazličnejših tekmovanjih.

 

Jasmina Belšak, koordinatorica programa Ekošola, Šolski center Šentjur

 

Naša spletna stran uporablja piškotke, zato, da lahko razločujemo med obiskovalci in štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. . Vec o piskotkih in kako jih brisati najdete na strani Vec o piskotkih.

Strinjam se z uporabo spletnih piskotkov na tej strani.

EU Cookie Directive Module Information

Do konca pouka je

Anketa

Kje ste dobili informacije o naši šoli in programih?
 

Števec obiskov

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes93
mod_vvisit_counterVčeraj1499
mod_vvisit_counterTa teden3664
mod_vvisit_counterPrejšnji teden8847
mod_vvisit_counterTa mesec55386
mod_vvisit_counterPrejšnji mesec141973
mod_vvisit_counterVsi obiski12683378

Prevedi stran

Naša spletna stran uporablja piškotke, zato, da lahko razločujemo med obiskovalci in štejemo njihovo število in tako izboljšujemo delovanje strani. . Vec o piskotkih in kako jih brisati najdete na strani Vec o piskotkih.

Strinjam se z uporabo spletnih piskotkov na tej strani.

EU Cookie Directive Module Information