O Dijaškem domu Šolskega centra Šentjur
Dijaški dom se nahaja v sklopu s Šolskim centrom Šentjur in sprejema dijake in študente, ki obiskujejo Šolski center Šentjur.
Za dijake je na voljo 72 mest (36 mest za fante in 36 mest zadekleta).Dijaki so razporejeni v dve vzgojni skupini. Dijakinje in
dijaki so ločeni po nadstropjih, v sobi pasta nameščena po dva dijaka.
Prav tako imamo 8 mest za študente Šolskega centra Šentjur (4 za študentke in 4 za študente).
Več informacij v dokumentu Domska pravila.
Dom izvaja v prostem času različne interesne dejavnosti, kot so:
- likovna dejavnost
- šport ( fitnes v naravi, nogometno igrišče, prostor za igranje namiznega tenisa in vadbo)
- družabni večeri
- ogledi košarkaških tekem v Hruševcu
- čebelarski krožek
- tematski delavnice
Pri izvedbi prostočasnih aktivnosti sodelujemo z Anjo Debeljak s.p., Domom starejših Šentjur, OZRK Šentjur, čebelarjem Andrejem Jernejem, Amnesty International Slovenija ter Centrom za krepitev zdravja Šentjur.
Dijaki pri dejavnostih razvijajo različne spretnosti in sposobnosti, družijo, postajajo samostojni, oblikujejo pozitivno samopodobo in obenem pridobivajo nova znanja.
Dijaški dom sodeluje v projektih Šolskega centra Šentjur:
- Prostovoljstvo
- EKO šola
- Zdrava šola
- Prva pomoč
Tel. številka dijaškega doma
03 746 29 18
Vzgojiteljica in vodja dijaškega doma
Špela Šalej ( spela.salej@sc-s.si)
Vzgojiteljica Mojca Oset ( mojca.oset@sc-s.si)
Vratarka Marija Šket ( marija.sket@sc-s.si)
Nočna varnostnica
Zvezdana Detelj (zvezdana.detelj@sc-s.si)
Ssodelovanje s starši
Sodelovanje vzgojitelja s starši je zelo pomembno pri vzgojnem delu. Dijaški dom prevzema nekatere vloge staršev, zato mora sodelovanje s starši temeljiti na medsebojnem zaupanju, odkritem razgovoru in dogovarjanju. Vzgojitelj mora starše seznanjati z življenjem in delom njihovega otroka v domu, jih obveščati o njegovem učnem uspehu, o napredovanju, pa tudi o njegovih stiskah in težavah. Oblike sodelovanja s starši so lahko individualne in skupinske. Zelo učinkoviti so individualni neposredni stiki, pa tudi telefonsko in pisno sporočanje in dogovarjanje. Vsak zadnji ponedeljek v mesecu pa so tudi redne mesečne govorilne ure od 16.00-17.ure.
Sodelovanje s šolo
Vzgojitelj sodeluje preko osebnih stikov z razredniki in profesorji, s šolsko svetovalno delavko. Vzgojitelj sodeluje s šolo zaradi spremljanja učnega uspeha in iskanja boljših metod učenja.