REGIONALNI POSLOVNI ZAJTRK
ŠOLSKI CENTER ŠENTJUR, VIŠJA STROKOVNA ŠOLA, 15. 10. 2024
Regionalni poslovni zajtrk, je potekal v organizaciji Šolskega centra Šentjur v prostorih Šolskega centra Šentjur. Dogodka se je udeležilo 13 predstavnikov podjetij, predstavnica Skupnost višjih strokovnih šol in iz lokalne skupnosti podžupanja ga. Silva Koželj. Dogodek je povezovala Natalija Brečko.
Na zajtrk z delodajalci so bili povabljeni študenti naših višješolskih študijskih programov 1. in 2. letnik. Srečanje smo organizirali z namenom povezovanja delodajalcev s študenti, ki jih lahko skozi praktično izobraževanje spoznajo in sooblikujejo v bodoče sodelavce. Vsa sodelujoča podjetja so imela na razpolago mize za pogovor in predstavitvene materiale. Ves čas je bil na razpolago zajtrk ob katerem je potekalo druženje in izmenjava mnenj. Po zaključku dogodka smo jih prosili, da so izpolnili kratko anketo ( vsi udeleženci).
Vse udeležene je najprej pozdravil direktor Šolskega centra Šentjur in ravnatelj Višje strokovne šole magister Branko Šket in nato podžupanja Občine Šentjur ga. Silva Koželj. Predstavnica Skupnosti VSŠ ga. Rebeko Venko je imela tudi predstavitev. Predstavili so se tudi vsi delodajalci, da so lahko nato študentje pristopi do njihovih miz.
Višja šola omogoča in spodbuja aktivno in ustvarjalno vključevanje študentov v študijski proces in s tem tudi v praktično izobraževanje. S tem krepimo njihovo vlogo pri prevzemanju odgovornosti za študijski uspeh in uspešnost študija. Skrb za zaposljivost diplomantov je eden izmed naših ciljev, zato je velik poudarek na organizaciji in izvedbi praktičnega izobraževanja študentov. Študente vzpodbujamo k sodelovanju z gospodarstveniki, vključevanje v projekte, ki so organizirani na ravni regije in države. Višja strokovna šola si prizadeva povezovati študij s prakso in nuditi študentom konkretna znanja in veščine, ki jih bodo potrebovali
Cilji dogodka:
– Povezovanje predstavnikov podjetij in višjih strokovnih šol z namenom še bolj kakovostne izvedbe praktičnega izobraževanja
– Povezovanja delodajalcev s študenti, ki jih lahko skozi praktično izobraževanje spoznajo in sooblikujejo v bodoče sodelavce
– Predstavitev pričakovana/želja delodajalcev ter študentov
– Izmenjava mnenj med delodajalci in šolo ter študenti
– Pridobitev povratnih informacij udeležencev
– Smernice za delo v prihodnje
Po zaključku dogodka so udeleženci izpolnili anketo.
– Povzetek anket delodajalci: delodajalci so bilo zelo zadovoljnih z možnostjo predstavitve njihovega podjetja in z izvedbo dogodka, z odzivi študentov, prejeli so nove informacije, ki jim bodo koristile pri delu s študenti in si želijo tovrstnih dogodkov 1 x letno.
– Povzetek anket študenti: zadovoljni so bili z možnostjo spoznavanja podjetij in izmenjave mnenje z njihovimi predstavniki, zadovoljni z odzivom delodajalcev, zadovoljni z organizacijo dogodka, prejeli so nove informacije, ki jim bodo koristile pri iskanju praktičnega izobraževanja in zaposlitve.
Delodajalci so pohvalili organizacijo dogodka in podpirajo idejo in prireditev, ki naj raste. Študenti si želijo več tovrstnih dogodkov in delodajalce tudi iz drugih bolj oddaljenih krajev, pohvalili so korektno organizacijo, želijo si čim več takšnih dogodkov.